Czy warto nosić trampki do pracy?

0

Jeszcze parę lat temu nie poszłabym do pracy nosząc trampki. Moja szefowa uważała, że to nie wypada – ale dziś już noszę takie niedrogie tenisówki damskie codziennie! Oczywiście nie nakładam trampek, które noszę na siłownię – mam kilka zasad, których się trzymam. Takie klasyczne „chucki” czyli trampki z białym noskiem, w przeciwieństwie do szpilek i baletek, nie wyglądają jednakowo stylowo ze wszystkim. Są rzeczy, które wyglądają na całkiem pozbierane, i są ubrania, które nie nadają się do pracy z trampkami. Dobrze jest znać kilka sztuczek, np. jak ważny może być wybór torby w tym przypadku …

trampkiChodzi tu o mieszanie stylów. Fakt, że zdecydowałaś się nosić takie trampki do pracy, jest już znakiem, że chcesz to zrobić. Pamiętaj jednak, aby w twojej stylizacji do pracy dominowało to, co nie będzie rzucać się w oczy.

Akcesoria i trampki

Moda biurowa nie straci swojego charakteru, jeśli dodasz sezonowe akcesoria. Na przykład kolorowy szal, okulary przeciwsłoneczne i przyciągający wzrok pierścionek sprawią, że Twoje trampki nie będą wyglądały jak pierwsze buty, które wyciągnęłaś z szafy, ale jak inne dobrze przemyślane akcesoria.

Jednoznaczność

Trampki do pracy trzeba łączyć z ubraniami, które nadają się do tego celu, tak by nikt nie miał wątpliwości, że nie idzie się na spacer, tylko do biura. Zapomnij o przetartych jeansach z dziurami. Zamiast tego wybierz klasyczny kostium i garsonkę. Wybierz styl żakietu, który najbardziej Ci odpowiada. Aksamitny blezer, a może bardziej swobodny zamsz? Ty decydujesz.

Innym ważnym akcesorium jest torba – choć wiele młodych kobiet nosi plecak do pracy (co jest bardzo praktyczne w wypadku laptopów). Jednak gdy chcesz nosić trampki lub podobny obuw, musisz polegać na skórzanej teczce lub torbie – akcesorium jednoznacznie kojarzonym z profesjonalizmem. Torba, która może pomieścić połowę życia, jest wysoce zalecana w pracy. Telefon, portfel, kalendarz, laptop, kosmetyczka, drugie śniadanie – wszystko to musi się tam zmieścić. Im większa i ciekawsza jest twoja torba, tym bardziej odciągnie uwagę od butów.

Podobnie, dobry płaszcz to inwestycja podobna do skórzanej torby – zawsze wygląda dobrze. Dzięki niemu nikt nie podejrzewa cię o uzupełnienie swojego stroju takimi casualowymi trampkami.