Z czym najlepiej jest nosić botki damskie?

0

Każda kobieca szafa ma miejsce na parę botków lub dwie. Botki, które lepiej dopasowują się do kształtu ciała i sprawdzą się z szeregiem strojów, zapewnia im dużą ścieralność. Takie damskie botki wyglądają świetnie na wielu typach ciała. Dodatkowa osłona, jaką zapewniają stopom utrzymuje ciepło, gdy jest chłodno na zewnątrz, zwłaszcza jeśli botki są wyłożone futerkiem.

Z czym nosić botki damskie

Dziewczyna może nosić parę botków z dżinsami, zwłaszcza rurkami, spodenkami lub spódnicą. Ponieważ są one wysokie, damskie botki nie pasują do spodni o szerokich nogawkach lub długich spódnic, ponieważ te często przykrywają górną część buta.

Dżinsy rurki

Elastyczne jeansy lub legginsy to idealne spodnie do noszenia botków. Każda kobieta może wcisnąć spodnie w cholewkę botków, co tworzy długą sylwetkę i wydłuży nogi. Najlepiej sprawdzają się rurki lub jeansy o wąskich kostkach.

Spódnice

botkiBotki damskie lepiej nadają się do średnich spódnic, takich jak spódnica do kolan lub o średniej długości. Długość spódnicy powinna być proporcjonalna do wysokości buta. Wyższe botki dobrze pasują do krótkich spódnic, ale nogi wyglądają na krótkie, jeśli noszone są ze spódnicami do kolan lub dłuższymi.

Krótsze spodnie i botki

Ta sama zasada dotyczy również szortów i butów. Dłuższe spodenki, takie jak szorty Bermudy czy luźno dopasowane spodnie Capri, są dobrym wyborem dla krótkich botków. Bardzo krótkie spodenki mogą sprawić, że noga będzie wyglądać na za długą – no i nie zawsze pasują na zimę, gdy nosi się botki damskie.

Botki damskie i twoja budowa ciała

Rodzaj botków, które najlepiej wyglądają na kobiecie zależy od jej typu i kształtu ciała. Niektóre buty mogą optycznie skrócić nogi, poszerzą ją lub przedłużą – dlatego warto dopasować botki do swojej budowy.

Jeśli masz budowę gruszki, warto rozważyć podstawowe style bez dużej liczby ozdób. Należy zwrócić uwagę na górną część ciała, a nie dolną. Za to jabłka muszą przyciągnąć uwagę do stóp i z dala od bardziej rozwiniętego brzuszka – warto wybrać botki na grubych obcasach lub koturnowych podeszwach. Panie o bardziej kanciastych sylwetkach kolumny mogą wybrać buty z takimi szczegółami jak sznurowadła, zamki błyskawiczne lub guziki, które dodają atrakcyjności prostej sylwetce. Osoby z krótkimi nogami powinny szukać butów o wysokich obcasach; dodatkowa wysokość zwiększa długość nóg.