Jak ubierać się na emeryturę? Moje porady

0
Jak ubierać się na emeryturę? Moje porady

Wiem, że blog ten czytają nie tylko młode kobiety, ale także panie bardziej dojrzałe i odpowiedzialne. Niektóre z was być może będą bliskie wieku emerytalnego. Moja przyjaciółka Michalina jest po pięćdziesiątce, nie myśli o odejściu na emeryturę, ale już planuje czym się będzie zajmować, a wielu czytelników może już rozważać swoje emerytury. Zadajmy sobie więc pytanie, jak moda pasuje do tego nowego okresu twojego życia.

Niektórzy mogą powiedzieć, że emerytura oznacza, że już nigdy nie będziesz musiała myśleć o modzie. Ale i w podeszłym wieku trzeba być zadbaną. Michalina mówi, że minęły lata, kiedy ktoś zawrócił za nią głowę, kiedy weszła do pokoju i ma wątpliwości, czy to się zmieni. Ale ma też inne myśli – po dziesięcioleciach spędzonych w salach i biurach chce się bawić ubraniami, poświęcić trochę czasu na siebie i dowiedzieć się, w czym świetnie wygląda. Choć nie będzie codziennie chodzić do pracy, znam ją na tyle dobrze, i wiem, że na pewno założy świetny strój i elegancki makijaż.

Oczywiście nie każdy może mieć styl Michaliny. Nie ma podręcznika, jak ubierać się w okresie emerytalnym, ale jest wiele wskazówek, których można użyć, aby przygotować swoją szafę na emeryturę. Michalina może być po pięćdziesiątce, ale jak sama mówi „jestem stara, nie martwa”. Jest nadal aktywna i będzie to podtrzymywać, kiedy przejdzie na emeryturę – czy to poprzez blogowanie, podróżowanie, czy edukację. Myślę, że warto w tym wypadku na niej się wzorować i przypomnieć sobie co nas niegdyś pasjonowało.

Wszystkie zmiany w twoim życiu sprawiają, że twoja szafa wymaga przeróbki. Spójrz na swój styl, zdecyduj, czy chcesz być poważniejsza na starość, czy też chcesz się bawić, dodając kilka kluczowych elementów, o których zawsze marzyłeś. Zmień przeznaczenie niektórych profesjonalnych elementów i zrewiduj swój styl. Będziesz chciała kupić kilka mniej lub bardziej formalnych ubrań, aby się zaprezentować, ponieważ teraz będziesz nieuchronnie postrzegana jako autorytet. Rozważ to wszystko i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem!