Jesteś wysoka? Świetnie, może zapoznasz się z naszymi poradami!

0

Wysokie kobiety często mają problemy z odpowiednim dobraniem stroju dla siebie. Oto kilka rozwiązań, które zaczerpnęłam z bloga https://stylishblondie.com. Jeśli chcesz dobrać strój dla wysokiej pani, możesz zacząć od kolorów lub wzorów. Możesz nosić kontrastujące kolory na górze i na dole, co mogłoby optycznie zmniejszyć rozmiar niższej kobiety – ty możesz sobie na to pozwolić. Wysokie kobiety mają też tę zaletę, że mogą nosić i używać większych akcesoriów, takich jak pierścionki, broszki czy torebki… a jeśli chcesz, możesz też nosić więcej dodatków. Więcej pierścionków, więcej naszyjników lub bransoletek – które z pewnością mogą ładnie współgrać z twoim wzrostem. Jeśli chcesz dodać jeszcze kilka centymetrów do swojej sylwetki, możesz nosić szpilki, jeśli uważasz że twoja sylwetka w ten sposób będzie harmonijna. Nie chcesz być olbrzymką.

Duże dziewczyny w ogóle mogą nosić duże ciuchy. Możesz skupiać się na dużych, „grubych” wzorach i dużych ciuchach, takich jak płaszcze, długie sukienki czy swetry oversize, cieszyć się dużymi, blokowymi geometrycznymi kształtami i żywymi kolorami. Wyglądają świetnie na wysokich kobietach, ale jeśli jesteś także bardziej puszysta, możesz to jeszcze raz przemyśleć. Można też nosić szerokie spodnie, aby zwiększyć poczucie płynącej odzieży. Takie dodatkowe fałdki materiału jak peleryna, bolero czy ponczo, wyglądają świetnie na wysokich sylwetkach i mogą znacznie poprawić twój strój – w rzeczywistości wyglądają lepiej na wyższych paniach niż na innych figurach. Proporcja jest wszystkim – można wybrać płynące poncho, które sięga łokci – krótsze będzie wyglądało na zbyt kuse.

Jeśli chcesz nosić eleganckie marynarki, możesz spróbować rękawów o długości trzech czwartych lub je podwinąć. Nieładnie jest nosić marynarkę o długich rękawach, jeśli jesteś wysoka, a rękawy sięgają po twoje dłonie. Jeśli żakiet jest zbyt krótki lub przycięty, możesz dodać dłuższą bluzkę lub koszulkę pod nim. Topy widoczne spod kurtek i kardiganów są obecnie bardzo modne i mogą sprawdzić się zarówno dla kobiet wysokich, jak i niskich. Najlepiej jest nosić kontrastową koszulę – na przykład bardzo jasne kolory pod ciemnym żakietem, jeśli chcesz zwrócić uwagę widza.