Menu +

Kardigany damskie – z czym je nosić?

Kardigan to zasadniczo sweter, który zapinasz na guziki, rzadziej na zamek czy inne zapięcia. W Polce kardigany damskie kojarzą się raczej z takim typem nauczycielki podstawówki, czyjejś ciotki… Tak naprawdę kardigany mogą służyć jako słodkie swetry dla każdej dziewczyny i podkreślić twój styl oraz kobiecą sylwetkę. Niektóre kardigany, zwłaszcze ze strony https://zoio.pl/odziez-damska/swetry-i-kardigany  pracują lepiej w kombinacji z określonymi strojami – oto moje przemyślenia na ten temat.

 

Ogólnie rzecz biorąc, luźne damskie kardigany – i długie swetry jakiegokolwiek rodzaju – nie powinny być łączone z luźnymi dołami. Pamiętajmy o tym, nosząc luźne, przypominające szlafroki czy tuniki kardigany oversize o nadwymiarowych rozmiarach, dopasowane do wielkości kobiety, a także kardigany damskie wykonane z grubej, charakterystycznej dzianiny. Kupując kardigany, zwracaj uwagę na szeroki wybór rozmiarów – zdecyduj czy chcesz mieć o parę numerów za duży sweter, który cię przytuli, czy też dobrze dopasowany kardigan, który podkreśli twoją budowę.

kardigany damskie

Z drugiej strony, krótkie i bardziej dopasowane kardigany, takie jak swetry z wcięciem w talii lub sweterki stylizowane na crop top powinny być noszone z krótkimi topami. Długie koszule lub inne topy damskie tworzą dziwne proporcje, sprawiając, że ciało wydaje się dziwne gdy zestawi się je z miękkim, płynącym kardiganem. Podczas prezentacji krótkich kardiganów damskich łączmy je z krótszymi t-shirtami, a nawet z tank-topami i innymi bezrękawnikami! Świetnie sprawdzają się również w przypadku wysokich spódnic, gdzie stan spódnicy znajduje się ponad talią.

 

Kardigan z kaszmiru dobrze pasuje do wszystkiego, zarówno formalnego jak i nieformalnego ubioru, może z wyjątkiem długich sukienek. Takie słodkie kardigany damskie mogą być bardzo uniwersalne, a tym samym popularne.

 

Ciężkie kardigany damskie mogą być ciekawą namiastką kurtek, a nawet formalnym ubiorem, jednocześnie zachowując urodę i atrakcyjność. Warto nosić je z formalną, ale krótką bluzką i uzupełniać gustowną biżuterią i dodatkami. Z drugiej strony lato i lekkie kardigany są ciekawym wyborem odzieży wierzchniej – mogą być noszone zamiast bluz z kapturem czy lekkich kurtek na wiosnę.