Menu +

Kurtki zimowe a twój typ ciała

Podobnie jak kurtki zimowe, tak i damskie typy ciała są różne. To, co pięknie wygląda na jednej kobiecie, może wyglądać nieładnie na drugiej. Kluczem do znalezienia właściwej kurtki jest zrozumienie typu ciała użytkownika, a następnie wybranie płaszcza, który spłaszcza sylwetkę. Łatwym sposobem na to jest uwzględnienie czterech podstawowych typów ciała.

 

Kurtki zimowe dla kobiet typu jabłko

Jabłka są zwykle nieco cięższe od góry niż u dołu. Dlatego muszą dobierać zimowe płaszcze z małymi kołnierzami, ponieważ większe kołnierze podkreślają biust. Ważny jest również krój kurtki lub ogólny kształt. Płaszcz, który jest szczelny wokół biustu, będzie tylko zwracać uwagę na ten obszar i sprawić, że wydasz się cięższa niż jesteś w istocie. Wybierz styl, który kładzie nacisk na biodra, dając złudzenie dodatkowych krągłości. Kurtki zimowe typu Peplum są idealne dla jabłek.

 

Kurtki zimowe dla gruszek

kurtki zimoweKształt gruszki jest przeciwstawny do kształtu jabłka i jest cięższy wokół dołów niż przy klatce piersiowej. Dlatego kobiety o takim kształcie ciała powinny dobierać takie płaszcze, które podkreślą ich biust. Dobrym wyborem jest kurtka zimowa z dużym, puszystym kołnierzem. Spróbuj znaleźć taki płaszcz, który ma wysoką talię, aby przyciągnąć uwagę do góry.

 

Kurtki dla prostokątów

Kolumna to kształt ciała nazywany również chłopięcym, czy „bananem”. Celem przy zakupie kurtek zimowych dla tego typu jest wybranie stylu, który doda ci trochę kobiecości. Idealnym rozwiązaniem jest każdy rodzaj kurtki, która jest nieco bardziej dopasowana wokół talii. Płaszcze, które rozszerzają się wokół bioder, dodają również takich kobiecych kształtów, jak na przykład styl peplum. Duży kołnierz sprawia, że biust wydaje się większy niż jest.

Trzymaj się z dala od prostych płaszczy, ten styl sprawia, że prostokątne ciało wygląda na szczuplejsze niż jest. Możesz podkreślić twoją budową przy pomocy dwurzędowych płaszczy i kurtek zimowych, ze sklepu https://zoio.pl/odziez-damska/okrycia-wierzchnie/kurtki-zimowe

Kurtki dla klepsydr

Figury typu klepsydra to takie, które są jednakowo proporcjonalne w wypadku bioder i biustu, ale mniejsze w pasie. Jako klepsydra możesz nosić niemal każdy styl, ale najlepiej wygląda asymetryczne cięcie, które podkreśla już twój kształt. Jedną z rzeczy, na którą należy zwrócić uwagę, jest wielkość kurtki. Bardzo wyraziste klepsydry zazwyczaj mają wystarczająco dużo miejsca wokół talii, ale mało miejsca wokół bioder lub biustu. Na przykład kurtki dwurzędowe, czasami powodują problemy dla klepsydr.