Mamuśka wraca do pracy – jakie buty nosić?

0
Mamuśka wraca do pracy – jakie buty nosić?

Wiele kobiet nosi wysokie obcasy do pracy, ale nie zawsze jest to właściwy wybór. Często zdarza się, że pracodawcy nie lubią tego, jako że jest zbyt niepraktyczne i niewygodne. Inni szefowie nie chcą, aby ich pracownice ubierały się za modnie, zmieniając biuro to w rewię mody, gdzie szpilki stają się coraz wyższe. Coraz więcej pracodawców narzuca dress code zakazujący obcasów wyższych niż 2-3 centymetry. No i oczywiście same kobiety uważają, że wysokie obcasy są bardzo męczące, powodując odciski i problemy z kręgosłupem.

Wiele kobiet lubi nosić coś zupełnie czystego i minimalnego, podobnie jak proste baletki pomagające uzupełnić elegancką sukienkę biurową. Znam pań noszących proste baletki w których chodzą po biurze i zmieniają je przed wyjściem na wysokie obcasy. Można również spróbować stylizować kostium biurowy z broguesami lub loafersami, choć to bardziej chłopięcy styl. Inną świetną alternatywą na lato, która doda ci trochę więcej kobiecości są sandały do kostek lub baletki czy czółenka. Są niezwykle proste do noszenia i wyglądają wspaniale, praktycznie z każdą sukienką lub spódnicą. Niestety, mogą być dość drogie,

Świetnym wyborem będą również wysokie buty do kolan, które nie są tak widowiskowe, jak wysokie obcasy, ale mają bardzo podobny wpływ na styl businesswoman. Niektóre są dość lekkie i połączone z innym stylem (wysokie buty na koturnach) mogą być bardzo eleganckie. Niektóre kobiety kupują buty damskie tylko dlatego, że dysponują szeroką ofertą dostępnych stylów i wzorów.

Wiele kobiet wybiera też skórzane Oxfordy, są neutralne i pasują do wszystkiego. Skóra jest miękkim, elastycznym materiałem i są nie tylko wygodne, ale również bardzo eleganckie. Jedynym problemem jest to, że łatwo się brudzą, zwłaszcza jeśli musisz chodzić dużo. Innym rozwiązaniem są po prostu czółenka na płaskim obcasie ale ciężko jest znaleźć parę, która idealnie pasuje i potrafi utrzymać kształt w czasie.

Istnieją oczywiście inne opcje obok obcasów: buty, sandały, pogrubiona podeszwa, trampki czy koturny. W dobrym sklepie z obuwiem, powinnaś je wszystkie znaleźć. Wszystkie powinny być idealnie dopasowane do stroju.