Menu +

Marynarka damska – jak wybrać dobry garnitur

Wszyscy kochamy garnitury – nic nie zastąpi eleganckiego garnituru damskiego, który da Ci pewność siebie i widoczną aurę władzy. Nic dziwnego, że nie ma kobiety, u której w szafie nie wisiałaby co najmniej jedna marynarka damska, kupiona na https://zoio.pl/odziez-damska/zakiety. Jak więc naprawdę określić, co stanowi wspaniałą garsonkę lub żakiet?

marynarka damskaCóż, przede wszystkim rozważ tkaninę i materiał twego garnitury. Unikam garniturów poliestrowych i takich marynarek damskich z prostego powodu, wyglądają tanio. Zamiast tego zawsze wybieraj czystą wełnę, kaszmir, bawełnę lub ich mieszanki. Należy unikać stosowania materiałów syntetycznych, zwłaszcza jeśli marynarka damska i spódnica są regularnie zakładane np. do pracy. Dotyczy to również koszul – koszula poliestrowa typu non-iron może ładnie wyglądać, ale prędzej czy później będzie bardziej zgnieciona i śmierdząca! Jeśli znajdziesz garnitur poniżej 150 złotych i producent twierdzi, że jest to wełna itp, możesz założyć, że jest to co najmniej w 65% poliester. Jeśli marynarka damska brzmi za dobrze by była prawdziwa, to pewnie nie jest…

I oczywiście, jeśli zdecydujesz się na zakup wełnianego garnituru damskiego, przyjrzyj się także rodzajowi wełny. Wełna jagnięca jest ładna i miękka, ale wełna Merino jest również delikatna i trwała. Istnieją też marynarki damskie wykonane z kaszmiru, na ogół są bardzo drogie, ale warte swojej ceny. Najlepszą mieszanką jest prawdopodobnie kaszmir i 10% jedwab – łączą ciepło z lekkością i delikatnością. Ale warta zobaczenia jest też marynarka damska wykonana z bawełny – lekkie i sportowe żakiety i garsonki są bardzo przydatne latem.

Oczywiście, jeśli chcesz mądrze zainwestować pieniądze, zamiast eleganckiego garnituru wybierz odpowiednią garsonkę. W końcu jedynym sposobem na osiągnięcie „perfekcyjnego” dopasowania jest indywidualne dopasowanie marynarki damskiej, najlepiej u krawcowej. Niewiele pań odkryło, że wystarczy kilka minut roboty, by twoja garsonka doskonale pasowała do twego ciała… Ważnym elementem dopasowania jest prawidłowe umieszczenie guzika w talii – marynarka damska ma taki guzik w najwęższym miejscu talii. Proporcje twojego ubrania zależą od prawidłowego rozmieszczenia tego guzika!