Moje modowe wrażenia z wycieczki do Paryża

0

Bon Jour! Właśnie wróciłam z mojej podróży życia, podróży marzeń: wizycie w Paryżu! To było ponad to, czego się spodziewałam i tak nas zachwycało samo miasto, historia, ludzie, kawiarnie, butiki i oczywiście moda. Mimo, że jestem zawsze au courant z modą, wciąż nie wiedziałam co pakować.

Pytanie to dręczyło mnie w nocy i w dzień: czy powinnam kupować wszystkie nowe ubrania na podróż do Paryża, czy też oszczędzać pieniądze, żeby zrobić duże zakupy w Paryżu i zabrać tylko kilka rzeczy? Przeglądałam pinteresta i blogi modowe, aby znaleźć różne pomysły i często odkrywałam te same obrazy: niebieskie i białe paski, granatowe i czarne marynarki, wzory kwiatowe, grochy i bardzo mi się podobały. Ale jak każda prawdziwa fanka mody zależało mi na tym, by wiedzieć co się powinno nosić w Paryżu! Pomyślałam, jak to może być – podróżować po świecie i nie znać miejscowej mody? Po wielu bezsennych nocach postanowiłam kupić tylko kilka rzeczy i zaoszczędzić pieniądze na zakupy w Paryżu. Kupiłam jednak nową parę butów, co było zabawne samo w sobie, bo kiedy nosiłam takie buty, widziałam, że paryżanie oglądają się za mną.

W południe wylądowaliśmy w Paryżu, i odpoczęliśmy! Najgorszym przejściem był oczywiście pociąg i dojazd na Okęcie w Warszawie. Rozpoczęliśmy podróż od wędrówki po mieście, zjedliśmy fantastyczną kolację, a następnie zobaczyliśmy wieżę Eiffla. Wow, nasz pierwszy spacer po paryskich ulicach! Zdecydowanie można było powiedzieć, że byliśmy w Paryżu, zarówno mężczyźni jak i kobiety były pięknie ubrane, a ja starałam się obserwować paryską modę, i chłonąć ją, żeby potem naśladować. Paryż ma lżejszy klimat niż Warszawa, więc nosiłam lżejsze, ale dobrze dopasowane wełniane palto (zamiast cięższej kurtki sportowej), ładne spodnie z legginsami, i błękitne pantofle. W Paryżu nawet zimą każdy wieczór jest piękny, ludzie chodzą po ulicach do 4 rano, a wino jest wszędzie. Zauważyłam, że ludzie nie boją mieszać się pasków z paskami i nosić jasnych topów z białymi dżinsami, sama muszę to naśladować. Moje dalsze przemyślenia o modzie paryskiej na pewno znajdziecie na tym blogu!