Przewodnik mamuśki po bieliźnie damskiej

0
Przewodnik mamuśki po bieliźnie damskiej

Wielu mężczyzn nie wie, ile kosztuje bielizna damska i jak trudno znaleźć majtki czy biustonoszy, które pasują. Dla wielu facetów to bardzo nieproporcjonalny stosunek ceny do tkaniny – sto złotych za stringi?! Kobieca bielizna jednak jest znacznie bardziej skomplikowana i wymaga więcej różnych stylów i tkanin, w zależności od zmian stylu w danym miesiącu. Istnieje wiele różnych rodzajów bielizny, ale spójrzmy najpierw na materiał, jaki są wytwarzane:

  • Bawełna. Jest to mniej więcej podstawowy wybór, zwłaszcza w upalne lato. Bawełna oddycha, a mało osób jest na nią uczulone. Zazwyczaj najtańsze majtki damskie będą wykonane z bawełny.
  • Satyna jest ładna, ale też nie oddycha. Jednak jest miła i gładka w dotyku, a wiele kobiet naprawdę docenia majtki satyny; Można mieć parę czy dwie na wyjątkowe okazje.
  • Jedwab. Naturalny jedwab jest kosztowny, i nie jest bardzo praktyczny. Ale dobrze oddycha, czuje się świetnie, a wiele kobiet, jeśli tylko stać je na taką bieliznę, chciałoby ją posiadać.
  • Koronka. To najprawdopodobniej najbardziej popularna odmiana bielizny, pochodząca z różnych tkanin. Koronka może być higieniczna i lekka, ale może być łatwo ją podrzeć.
  • Syntetyczny. Tak, mogą być tanie, a czasem wygodne, ale nie jako oddychające i elastyczne. Mężczyźni powinni używać syntetycznych mieszanek, z elastanu i bawełna – ale sportowe majtki przydadzą się też kobietom.

I podstawowe kroje to:

  • Bikini. Klasyczny styl. Mogą to być zarówno stringi (gdzie przednia i tylna strona są połączone z sobą cienkim paskiem tkaniny) lub regularne (przy grubości paska o średnicy kilku centymetrów). Im niższy twój wzrost, tym bardziej ciekawszy krój!
  • Slipy. Są podobne do męskich slipów, które oferują dobre pokrycie i mają podobne opcje, tak jak bikini.
  • Bokserki damskie/Boyshort. Są podobne do krótkich bokserek. Dobrze nadają się do uprawiania sportu, są bardzo wygodne, dobrze pasują do spódnic. Możesz je nosić
  • Stringi. Stringi są podobne do bikini, ale nie zakrywają tyłka – mają pewne pokrycie z przodu, ale z tyłu mają tylko pasek łączący je z tyłem. Są bardzo seksowne.
  • Cheekies. Cheekies są podobne do stringów – ale pasek jest szerszy, wpasowuje się między pośladki.

I to tylko materiały i style. Wiele kobiet ma więcej wyborów – mają majtki gimnastyczne, majtki do spania, tzw. barchany… A mężczyźni powinni poznać te style, a przynajmniej nie czuć się bezradnymi podczas wspólnych zakupów!