Menu +

Sukienka z tiulem – możesz zrobić ją sama

To co piękne w ubraniach takich jak sukienka z tiulem jest puszysta, ciepła konsystencja, która dodaje piękna ubiorowi i zachwyca dziewczynkę, która go nosi. Bogata faktura i ozdobny wygląd sprawia, że tiulowa tkanina jest ozdobą dla każdej sukienki, co można zobaczyć na https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki. Tiul jest łatwy w obsłudze, ponieważ nie ściera się i nie trzeba obszywać krawędzi. Zaledwie kilka godzin pracy oznacza że można zrobić piękną tiulową sukienkę bez szycia jednego szwu.

Pomiary

Użyj metra krawieckiego by zmierzyć dziewczynkę, dla której ma być wykonana sukienka z tiulem. Pomiar ten odzwierciedla długość spódnicy i określa, ile tiulu będziecie potrzebowały. Średnio, pełna spódnica dla 6-letniej osoby mierzy około 75 centymetrów w pasie. Rozważ też jej długość – tiulowe sukienki mogą być stosunkowo krótkie. Możesz też stworzyć wykrój dla sukienki z tiulem – użyj go jako narzędzia do przyspieszania procesu cięcia i tworzenia pasków o jednolitej długości.

Tiul z sukienką

sukienka z tiulemKażda sukienka wymaga jednej elastycznej góry, z rozciągliwej tkaniny i około pięciu 15 cm rolek tiulu na spódnicę. Jeśli robisz sukienkę z tiulem w dwóch odcieniach, możesz wziąć trzy rolki podstawowego koloru i dwie rolki drugorzędnego koloru, aby stworzyć przyjemną mieszankę odcieni. Do wykończenia będziesz potrzebowała około 3 metrów ozdobnej wąskiej wstążki na środkowe wykończenie przednie i jeden lub dwa paski na ramię, 2 metry szerokiej satynowej wstążki na pasek oraz jedwabne kwiatki na ozdób. Nie musisz specjalnie dużo szyć – będziesz potrzebowała nożyczek i kleju.

Tnij taśmy tiulowe

Wysuń koniec tiulu w górę z dolną krawędzią tekturowego paska i owiń go wokół. Obwiń go wokół tego, aż dojdziesz do końca rolki i dobrze przytnij tiul, tak aby uzyskać efekt tutu. Powtórz czynność dla pozostałych rolek tiulu.

Sukienka z tiulem i spódnica

Złóż taśmy tiulu w połowie długości i wsuń zapętlony koniec rury przez otwór , który wycięłaś w górze sukienki drugim rzędzie na dole. Przenieś końcówki do góry, wsuń je przez pętlę i równomiernie pociągnij, aby móc związywać paski tiulu na miejscu. Kontynuuj wiązanie pasów wokół dołu sukienki. Aby powstała ładna sukienka z tiulem, należy zawiązać więcej pasów w następnym rzędzie. Taką sukienkę możesz ozdobić czy to kwiatkami, czy wstążkami.