Talia do twojej sukienki – jak ją wydobyć

0

Gdy rozmawiamy o pasach nie chodzi tylko o talię. Celem jest posiadanie określonej sylwetki, a nie tylko zdefiniowanej linii talii. Klasycznym przykładem jest dopasowanie szerokiego paska do otwartej sukienki, tuniki czy innej oversize kiecki, którą kupisz na https://zoio.pl/odziez-damska/sukienki. Można w ten sposób stworzyć talię – ale będzie widać, że masz równe rozmiary barku i talii.

Jeśli musisz „stworzyć talię”, nie możesz opierać o nią całego stroju, zwłaszcza kiedy reszta jest dziwnie puszysta lub nieporadnie dopasowana. Są też ciuchy które po prostu nie muszą mieć wcięcia pasie, jak sukienki o talii empirowej. Dlatego też zapięcie paska na zapinanym na guziki kardiganie wygląda niezręcznie. Zwykle nie chodzi o to, aby kardigan dopasowywał się w taki sposób.

sukienkiCzasem też trzeba unikać dwóch tali jeśli strój ma już zdefiniowaną talię (na przykład strój jest podzielony na górną/dolną część, która znajduje się stosunkowo blisko normalnej talii) i przepaszemy go powyżej lub poniżej tej linii, talia jest optycznie pogrubiona.

Dlatego trzeba używać pasów przy ubraniach, które mają zdefiniowaną linię talii dokładnie tam, gdzie znajdował się będzie pas. Podkreślasz po prostu talię, która już tam jest.

Pas jest jednym z akcesoriów, które dodają szczególnej estetyki do sukienki czy swetra. Może on dodać swoistego dopełniającego lub harmonijnie kontrastującego koloru, dodawać wrażenia grecko-dekadenckiego lub futurystycznego-punku i tak dalej…

Sprawdź swoją sylwetkę z pasem i bez paska. Spróbuj sobie wyobrazić swoją sylwetkę w określonym stroju jako sylwetkę pozbawioną detali, i wzbogaconą o obcisły pas (oprócz tego, jakie podziały widać w samym stroju). Jeśli sylwetka wygląda niezręcznie, pas nie działa.

Pasy muszą być spójnie dopasowany do talii. Nie jest substytutem ubrań o słabym kształcie. Jeśli sukienki nie pasują bez paska, nie zasługują na noszenie ich z paskiem. Wyjątkiem są spodnie, które wymagają tylko odrobiny dodatkowej pielęgnacji w pasie, ale wyglądają dobrze dopasowane przez biodra, udo i łydki. Tak samo długo, jak tkanina nie jest widocznie opięta w talii możesz obyć się bez pasa.