Jak ubierać się na emeryturze?

0

Wiem, że ten blog czytają nie tylko młode panie, ale także bardziej dojrzałe i odpowiedzialne kobiety. Niektórzy z was, mich kochanych czytelniczek, mogą zbliżać się już do wieku emerytalnego. Moja przyjaciółka z Niemiec, Anna, nie myśli o przejściu na emeryturę, ale już planuje długie wakacje, a wielu czytelników może już rozważać ich przejście na emeryturę – jeśli oczywiście zasłużyłaś na godziwą emeryturę. Zastanówmy się więc, jak moda pasuje do tego nowego okresu życia.

Niektórzy mogą powiedzieć, że przejście na emeryturę oznacza, że nigdy więcej nie trzeba myśleć o modzie. Inni, którzy uważają, że wydawanie pieniędzy na nową odzież z emerytury może nie być rozważne. Anna mówi, że minęły lata od chwili, kiedy ktoś obejrzał się za nią, gdy weszła do pokoju i wątpi, że to się zmieni. Ale Anna ma też inne przemyślenia – po dziesięcioleciach spędzonych w przeróżnych biurach chce również bawić się ubraniami, poświęcić sobie trochę czasu dla samej siebie i dowiedzieć się, w czym świetnie wygląda. Choć nie będzie codziennie chodzić do pracy, znam ją na tyle dobrze, że z całą pewnością położy nacisk na świetn strój i elegancki makijaż.

Oczywiście, nie każdy może mieć jej styl. Nie ma podręcznika, jak ubierać się w okresie emerytalnym, ale jest wiele wskazówek, których można użyć, aby stworzyć szafę na emeryturę. Anna może mieć na karku piąty krzyżyk, ale jak sama mówi:”Jestem stara, nie martwa”. Jest nadal aktywna i zamierza to utrzymać, kiedy przejdzie na emeryturę – czy to przez blogowanie, podróże czy edukację.

Wszystkie zmiany w twoim życiu powodują, że szafa wymaga przepracowania. Spójrz na swój styl, zdecyduj, czy chcesz być poważniejszą kobietą – czy może chcesz się bawić, dodając kilka kluczowych elementów, o których zawsze marzyłaś. Zastanówcie się na nowo nad czymś, co jest częścią waszego profesjonalnego stylu. Będziesz chciała kupić kilka mniej lub bardziej formalnych ubrań, aby się dobrze zaprezentować, ponieważ teraz będziesz postrzegana jako autorytet. Rozważ to wszystko i ciesz się zasłużonym wypoczynkiem!