Zakup odzieży do pracy biurowej… dla plusek!

0

Wszyscy znamy to dobrze, moje panie: zakup odzieży do biura w rozmiarach dla plusek jest prawdziwym koszmarem. Zawsze to wiedziałam, ale w minionych tygodniach stało się to bardzo, bardzo realne. Jako dość duża dziewczyna, częsta czytelniczka bloga Fabulousgoodlife.com zazwyczaj nie kupuję ubrań w internecie i muszę spędzić wiele godzin na znalezieniu w moim centrum handlowym tego perfekcyjnego kompletu do biura. Prędzej znajdę komplet odzieży „poniżej 21” gdzie ubrania dla plusek nadają się do szkoły lub jakąś kolekcję pret-a-porter z supermarketu, nudną i szarą. Aby znaleźć dobre ubrania do pracy, muszę myśleć i rozważać problemy.

 

Przede wszystkim kupiłam kilka grubych, rozciągliwych ołówkowych spódnic o wysokim stanie (ja kupiłam granatową, czarną i szarą). Mogą być noszone w zasadzie z każdą koszulą lub bluzką, tworząc poczucie wielu różnych sukienek. Mogę połączyć moje spódnice z topami z outletów czy nawet z bazaru, i dopasować je do blazerów lub kardiganów by wyglądać kompetentnie i profesjonalnie. Jeśli góra jest za krótka, mogę po prostu wcisnąć ją w spódnicę ołówkową.

 

Zainwestuj w krawca, a nie w ubrania. Jeśli masz „wyjściowe ciuchy”, niech będą doskonale dopasowane do twojego ciała. Zamiast kupić dwie inne spódniczki, zanieś jedną, którą już masz do krawcowej. To najlepsza inwestycja, jaką kiedykolwiek zrobisz.

 

Dopasuj te topy i spódnice (lub oczywiście proste sukienki do pracy) z akcesoriami – chustki, naszyjniki, kardigany, broszki, czapki – możesz zamienić prostą małą czarną sukienkę w coś nieskończenie bardziej stylowego dzięki masywnemu kapeluszowi i prostemu szalowi.

 

Nie zapomnij też o swoich włosach – wiele kobiet zwykle nosi ten sam styl fryzury, codziennie do pracy. Jeśli zmienisz uczesanie, inne panie w twoim miejscu pracy będą reagować tak, jakbyś całkowicie się zmieniła – mężczyźni nie zauważą. Nie musisz ich farbować, ale dodaj do nich dekoracje jak wstążki, spinki, kucyki, warkocze lub opaski na głowę – to naprawdę zauważysz. A co najlepsze, ludzie będą mówić takie rzeczy jak „lubię to” lub „podobało mi się to lepiej” – a wszyscy wiemy, jak trudno jest uzyskać informacje zwrotne od współpracowników. Możesz także jeszcze eksperymentować z nowym stylem makijażu – jeśli nosisz zwykłe kosmetyki, raz na jakiś czas wypróbuj nową jasną szminkę.