Idealna kurtka męska – pilotka

Komfortowa, solidnie wykonana kurtka jest niezbędna w garderobie każdego mężczyzny, który na co dzień wybiera odzież, która sprawdzi się w każdych okolicznościach i w różnych stylizacjach. Warto więc poświęcić trochę czasu i znaleźć klasyczny, uniwersalny model, który świetnie będzie wyglądać zarówno z rzeczami sportowymi, jak i eleganckimi. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze kurtki? Co radzą styliści na ten temat? Czym się kieruje większość mężczyzn na zakupach? Poniżej kilka cennych wskazówek. 

Odpowiednia kurtka na zimę

Wybór odpowiedniej kurtki jest niezwykle ważny, ponieważ zbyt ciepła sprawi, że jej użytkownik będzie się pocił, a zbyt cienki model nie zapewni komfortu. Warto więc przymierzyć kilka różnych modeli i sprawdzić, z czego są one wykonane, by mieć pewność, że wybrana kurtka posłuży panom naprawdę długo w niezawodnym stanie. Jeżeli klient nie wie, co jest teraz na topie lub nie do końca jest przekonany, który model wygląda na nim najlepiej, to w takiej sytuacji warto skonsultować się ze sprzedawcami, którzy poradzą oraz udzielą cennych wskazówek, jak wybrać odpowiednią odzież wierzchnią dla siebie.

Kurtka pilotka męska

Kurtka pilotka męska najczęściej wykonana jest ze skóry i posiada futrzany kołnierz, błyszczące guziki, co najmniej kilka dużych kieszeni oraz pasek. Zazwyczaj występuje w jednym kolorze i może być zapinana na zamek lub guziki. Kurtki pilotki wykonane są z różnego rodzaju materiałów. Zastosowany materiał ma wpływ na to, jak dany model sprawdzi się w różnych sytuacjach. Na przykład kurtki męskie wykonane ze skóry są bardziej uniwersalne, ale droższe niż te wykonane z bawełny. Dodatkowo to, co znajduje się pod spodem ma także olbrzymie znaczenie. Warto więc upewnić się, że wewnątrz kurtki znajduje się podszewka z przewiewnego materiału. Dobrze dopasowana męska kurtka powinna przylegać do klatki piersiowej i ramion, ale nie powinna ograniczać ruchów ani powodować ucisku pod pachami lub wzdłuż pleców. Należy również unikać kurtek, które są zbyt ciasne w pasie, ponieważ ogranicza to oddychanie i sprawia, że człowiek odczuwa dyskomfort. Z drugiej strony warto unikać kurtek, które są zbyt luźne, ponieważ takie modele sprawiają, że całkowicie nie widać w nich męskiej sylwetki. Po znalezieniu idealnego modelu kurtki trzeba zastanowić się, jaki kolor będzie najlepszy. Warto to przemyśleć, gdyż klasyczny model będzie pasował do większości rzeczy z męskiej garderoby. Ciemne kolory zdecydowanie przykuwają uwagę panów. 

W takich kurtkach też większość z nich czuje się najlepiej, tak więc warto postawić na pilotkę czarną, brązową, granatową lub ewentualnie szarą. Nie oznacza to jednak, że w sklepach nie można znaleźć kurtek w jaśniejszych kolorach. Jeżeli chodzi o pilotki to próżnio szukać białej lub beżowej, jednak zielona, niebieska, czy też czerwona jak najbardziej występują w ofercie wielu producentów odzieży wierzchniej. 

Udane zakupy

Męska kurtka pilotka jest niezbędnym okryciem wierzchnim dla każdego mężczyzny, ponieważ zapewnia ciepło i stylowy wygląd o różnych porach roku. Odpowiednia kurtka to taka, która dobrze prezentuje się na męskiej sylwetce oraz pasuje do większości rzeczy z szafy. Panowie poświęcają zazwyczaj dużo czasu na znalezienie idealnego modelu, gdyż chcą w takiej kurtce wyglądać elegancko i czuć się komfortowo przez cały dzień. Należy więc wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki wymienione powyżej przy wyborze następnej kurtki, by mieć pewność, że postawi się na właściwy model. W sklepach stacjonarnych i internetowych jest tak wiele różnych kurtek męskich, że panowie bez względu na wiek i sylwetkę nie powinni mieć problemu ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego fasonu. Trzeba jednak pamiętać o tym, że warto przymierzyć kilka różnych kurtek pilotek, by przekonać się, w którym modelu klient czuje się najlepiej. Często zdarza się tak, że panowie kupują kurtki bez mierzenia, po czym lądują one głęboko w szafie, gdyż kompletnie im one nie pasują. W razie wątpliwości, jeżeli jest taka możliwość warto skonsultować się ze sprzedawcą, by podpowiedział, w jakiej pilotce klient prezentuje się najlepiej.

Comments are closed.